Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About CRIU
Disclaimers
CRIU
Search
Changes
← Older edit
API compliance
(edit)
Revision as of 15:42, 8 August 2021
178 bytes added
,
15:42, 8 August 2021
m
nit
Line 18:
Line 18:
| check || CRIU_REQ_TYPE__CHECK || criu_check ||
| check || CRIU_REQ_TYPE__CHECK || criu_check ||
|-
|-
−
| cpuinfo dump || CRIU_REQ_TYPE__CPUINFO_DUMP ||
-
+
| cpuinfo dump || CRIU_REQ_TYPE__CPUINFO_DUMP ||
||
|-
|-
−
| cpuinfo check || CRIU_REQ_TYPE__CPUINFO_CHECK ||
-
+
| cpuinfo check || CRIU_REQ_TYPE__CPUINFO_CHECK ||
||
|-
|-
| exec || || ||
| exec || || ||
Line 117:
Line 117:
|-
|-
|"enable-external-masters" || ext_masters || criu_set_ext_masters ||
|"enable-external-masters" || ext_masters || criu_set_ext_masters ||
+
|-
+
| || pidfd_store_sk || criu_set_pidfd_store_sk || see [[Pidfd store]]
+
|-
+
|"network-lock" || network_lock || criu_set_network_lock ||
|-
|-
|"help" || || ||
|"help" || || ||
Line 136:
Line 140:
[[Category: API]]
[[Category: API]]
+
[[Category: Outdated]]
Kir
Bureaucrats
,
Administrators
1,067
edits