Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About CRIU
Disclaimers
CRIU
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Kernel bugs
(edit)
Revision as of 16:53, 1 September 2017
108 bytes added
,
16:53, 1 September 2017
→Found bugs
Line 68:
Line 68:
| 20170629
| 20170629
|[https://www.spinics.net/lists/cgroups/msg17666.html kmemleaks reports a lot of cases around memcg_create_kmem_cache]
|[https://www.spinics.net/lists/cgroups/msg17666.html kmemleaks reports a lot of cases around memcg_create_kmem_cache]
+
|-
+
| 20170831
+
|[https://patchwork.kernel.org/patch/9933787/ tip:x86/apic x86/idt: Fix the X86_TRAP_BP gate]
|-
|-
|}
|}
Avagin
Bureaucrats
,
Administrators
394
edits